اعتبار محل توازن ماده 180 تخصیص نیافته است

[ad_1]

انتشار :يكشنبه ، 25 تیر 1396 ، 11:30

استاندار کرمانشاه

اعتبار محل توازن ماده 180 تخصیص نیافته است

عصر کرمانشاه   اسدالله رازانی  در نشست شورای برنامه ریزی استان کرمانشاه که در محل سالن جلسات تدبیر برگزارشد، با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور از محل توزیع اعتبار قانون متوازن ماده 180 برای سالجاری 410 میلیارد تومان به استان کرمانشاه اختصاص داده است،//


وی اظهارداشت: طبق برنامه زمانبندی این سازمان، تا تاریخ 31 تیرماه باید اعتبارات سهم هر شهرستان مشخص شود.

وی ادامه داد: جهت توزیع اعتبارات شهرستان ها، 27 شاخص درنظر گرفته شده است که استان کرمانشاه در 21 مورد از این شاخص ها، همسطح متوسط کشوری است.

استاندار کرمانشاه افزود: در 7 یا 8 شاخص از میانگین کشوری فاصله داریم. که باید در این موارد اهتمام بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته اعتبار محل توازن ماده 180 تخصیص نیافته است، عنوان کرد: امیدواریم امسال این اعتبار تخصیص یابد.

رازانی با تاکید بر این مطلب که در وهله اول باید شاخص های اعتبارات به شهرستان ها استخراج شوند سپس به آنها وزن داد، تصریح داشت: در شاخص هایی که سازمان برنامه و بودجه استان برای توزیع اعتبارات بین شهرستان ها در نظر گرفته است، باید تجدید نظر صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در این شاخص ها، توزیع اعتبار بر اساس شاخص جمعیت باید بر مبنای میزان برخورداری آن جمعیت از امکانات و زیرساخت ها باشد. بدین معنا که اگر در یک شهرستان جمعیت زیاد و برخورداری بالا و در شهرستانی دیگر جمعیت کم و میزان برخورداری پائین بود، اولویت با شهرستان دوم است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در توزیع اعتبارات و نرخ اشتغال شهرستان ها، سرشماری سال 95 باید لحاظ گردد، یادآورشد: در همه شهرستان های استان در شاخص های مختلف عقب ماندگی هایی دارند که باید با تلاش و عزم دستگاه های مختلف برای جبران این عقب ماندگی ها گام برداریم.

کرد پرس


تبلیغات در سایت


 

—————————————————————————————————————

افزودن نظر

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *